top of page

Podsumowanie sezonu wiosna 2023 - Głogowska Liga Squasha

Z przyjemnością informujemy, że zakończyliśmy kolejny sezon Głogowskiej Ligi Squasha. Wiosna 2023 przyniosła nam wiele emocji i sportowych pojedynków w ramach 10 kolejek, w których udział wzięło łącznie 28 zawodników. Dzisiaj chcielibyśmy przybliżyć Wam wyniki naszych stałych uczestników, którzy zagrali w minimum 7 z 10 kolejek.


Najwięcej punktów, aż 700, zgromadził Sanojca Maciej, który niezmiennie utrzymywał się na prowadzeniu, zdobywając maksymalną liczbę punktów w aż siedmiu rundach. Na drugim miejscu uplasował się Milczarkiewicz Łukasz, którego suma wyniosła 635.24 punktów, a podium uzupełnia Sypniewski Maksymilian z wynikiem 591.79.Klasyfikacja graczy, którzy brali udział w co najmniej siedmiu rundach:

 1. Sanojca Maciej - 700

 2. Milczarkiewicz Łukasz - 635.24

 3. Sypniewski Maksymilian - 591.79

 4. Krężel Mateusz - 499.99

 5. Damoiseaux Szymon - 491.02

 6. Dąbrowski Damian - 482.13

 7. Dziewienis Marcin - 471.51

 8. Brzózka Paweł - 453.04

 9. Olejniczak Mariusz - 340.2

 10. Ogonowski Piotr - 232.67

 11. Sadowski Krzysztof - 203.4

 12. Mirek Chodań - 181.91

Pozostali gracze którzy wzięli udział w rozgrywkach: Mazan Bartosz - 301.62

Nowak Paweł - 218.63

Sanojca Arkadiusz - 217.86

Kierzek Bernard - 195.08

Bulczyński Rafał - 191

Wiśniewski Jerzy - 182.34

Bąk Borys - 149.79

Wojciechowski Kamil - 129.68

Kułakowski Piotr - 127.94

Nowak Ireneusz - 115.37

Kruszyńska Julia - 76.71

Michalik Marcin - 66.25

Obuchowicz Tomasz - 50

Kozieł Miłosz - 19

Malicki Dominik - 10

Wolniczak Wojtek - 10

Przedstawię Wam naszych graczy, którzy wzięli udział w co najmniej 7 z 10 kolejek naszej Głogowskiej Ligi Squasha, sezon wiosna 2023:


Maciej Sanojca - Głogowski trener squash’a, #1 drużyny SQUASH GŁOGÓW. Maciek w tym sezonie pokazał swoją siłę, triumfując aż siedem razy. Mimo jednego nieoczekiwanego przegranego meczu w dziewiątej kolejce, zagrał bardzo dobry sezon.


Łukasz Milczarkiewicz - Debiutant z Zielonej Góry, który zaznaczył swoją obecność poprzez konsekwentną, stabilną grę. Wyjątkowy moment przyszedł w piątej kolejce, kiedy zgarnął pełną pulę punktów. Częste miejsca na podium zaowocowały dobrą pozycją w końcowym rankingu.


Maksymilian Sypniewski - Jedna z kluczowych postaci drużyny SQUASH GŁOGÓW (#3 Rakieta). Sezon pełen niespodzianek, jednak Maks zachował spójność, dzięki czemu jedno zwycięstwo pozwoliło mu utrzymać swoją pozycję.


Mateusz Krężel - Zawodnik drużyny SQUASH GŁOGÓW. To nieodłączny gracz naszej ligi od samego początku jej istnienia. Solidny sezon, Mateusz balansował pomiędzy pierwszą a drugą ligą. Sprawił swoją grą wiele niespodzianek.


Szymon Damoiseaux - Ten sezon to jego powrót do regularnej gry, co zaowocowało widocznym postępem. Szymon to gracz o dużym potencjale, jeśli utrzyma regularną grę - w kolejnych sezonach będzie tylko mocniejszy.


Damian Dąbrowski - Znany z niezłomnej determinacji i zaangażowania, Damian kończy sezon na 6 miejscu. Biorąc pod uwagę jego systematyczny rozwój, przyszłe sezony zapowiadają się bardzo obiecująco. Damian również jest zawodnikiem drużyny SQUASH GŁOGÓW która w tym sezonie awansowała do 1 dywizji rozgrywek PLS w regionie dolnośląskim.


Marcin Dziewienis - Znany z tego, że nigdy się nie poddaje, Marcin to gracz gotowy na sprawienie niespodzianki w każdym meczu w którym nie jest faworytem. Jego unikalne zdolności, zwłaszcza gry tzw. "podbierakiem", przekładają się na niepowtarzalną technikę gry.


Paweł Brzózka - Kolejna liga Pawła za nim. Paweł to zawodnik naszej miejskiej drużyny. Gracz który , którego można obserwować na naszych kortach od wielu lat. Pomimo nieco mieszanych wyników w tym sezonie, Paweł zawsze prezentuje wysoki poziom gry, dzięki czemu utrzymuje stabilność swoich wyników.


Mariusz Olejniczak - Stały bywalec naszych rozgrywek, Mariusz jest symbolem sumienności. Jego konsekwencja i różnorodne umiejętności, takie jak precyzyjne uderzenia przy odbiorze z serwisu tuż nad czerwoną linię, sprawiają, że jest niezwykle zaskakującym i doświadczonym graczem.


Piotr Ogonowski - Po kilku latach przerwy wrócił do gry w squasha. Przez cały sezon widać było jego rosnący postęp, co daje mu potencjał do ciągłego rozwoju.


Krzysztof Sadowski - Wszedł przebojem w klubowe rozgrywki. Nasz wszechstronny gracz, który równie skutecznie odnajduje się na kortach squasha, co przy stole tenisa stołowego. Jego determinacja i zaangażowanie w treningi widoczne są w postępie, który poczynił w ciągu sezonu. Już teraz zapowiada, że w 2024 roku będzie jeszcze silniejszym zawodnikiem. Mirek Chodań - Nieodłączny gracz ligi squashowej od 2016 roku, pokazuje, jak wielką radość można czerpać z gry. Squash to coś więcej niż tylko sport - to sposób na utrzymanie dobrej formy i zdrowia, a także doskonała forma rozrywki - czego przykładem jest obecność Mirka na rozgrywkach.


Dziękujemy wszystkim zawodnikom za zaangażowanie i sportową rywalizację. Przypominamy, że squash to nie tylko doskonały sposób na aktywność fizyczną, ale też szansa na integrację społeczną i poznawanie nowych ludzi. Głogowska Liga Squasha jest otwarta dla graczy na każdym poziomie zaawansowania i w każdym wieku. W tym sezonie, dzięki współpracy z O.K. PARK, mogliśmy wręczyć naszym zawodnikom dodatkowe nagrody w postaci wejściówek na różne atrakcje tego centrum. To dodatkowy element motywujący do udziału w naszych rozgrywkach, a także doskonała okazja do integracji poza kortem. O.K. PARK to miejsce, które łączy w sobie różne formy aktywności fizycznej i rekreacji, umożliwiając doskonałe warunki dla całej rodziny. Na miejscu można skorzystać między innymi z kręgielni z trzema torami do gry, automatów do rekreacji i zabawy, a także z pubu. Istnieje również sala zabaw dla dzieci oraz lodowisko - dowiedz się więcej o O.K. PARK - https://www.okpark.pl/ Dodatkowym punktem zakończenia sezonu Głogowskiej Ligi Squasha były rozgrywki o Puchar F&S Complex. Rozegraliśmy ten emocjonujący turniej, który ma już swoją historię w naszym klubie. Turniej o Puchar F&S Complex odbywa się od 2017 roku, kiedy to zorganizowaliśmy go pierwszy raz z okazji 1. urodzin naszego klubu.

Charakterystyką tego turnieju jest to, że jest to puchar przechodni. Co oznacza, że zwycięzca zabiera go do domu, ale przy okazji kolejnej edycji puchar wraca do klubu i jest z powrotem do wygrania.


Dotychczasowe rozgrywki pucharu F&S Complex zapisały się w historii naszego klubu, a ich zwycięzcy zostali uhonorowani miejscem w naszym Squash Hall of Fame:

2017 - Grzegorz Bobkiewicz

2018 - Bartosz Milczarek

2019 - Maciej Kędzia

2020 - Maciej Kędzia

2021-2022 - puchar zawieszonyW tym roku, z radością ogłaszamy, że zwycięzcą turnieju o Puchar F&S Complex został Łukasz Milczarkiewicz! To do niego na najbliższy rok przechodzi ten prestiżowy puchar.


Łukasz, gratulujemy Ci z całego serca! Jesteś teraz częścią historii naszego klubu i na zawsze wpisujesz się w grono zwycięzców.

Jesteśmy dumni, że możemy kontynuować tę tradycję i dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, sportową rywalizację i ten squashowy duch, który niesiecie ze sobą na nasze korty.

Wkrótce rozpoczęcie nowego sezonu! Więcej informacji na temat rozgrywek squasha w F&S Complex -

Comments


bottom of page