ZDROWY KRĘGOSŁUP GŁOGÓW

Siedzący tryb pracy, mało aktywności w ciągu dnia, nieprawidłowa postawa ciała, słabe mięśnie głębokie – wszystko to wpływa na różnego rodzaju boleści i zwyrodnienia w obrębie kręgosłupa. Jeśli chcesz zredukować ryzyko ich wystąpienia albo zniwelować już występujące dolegliwości – uczestnictwo w zajęciach Zdrowy kręgosłup to najlepsza decyzja!

 

Ćwiczenia na zdrowy kręgosłup, które realizowane są w trakcie zajęć, działają profilaktycznie oraz korekcyjnie. Polegają na wzmocnieniu mięśni centralnych, odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej postawy – takich jak mięsień poprzeczny brzucha (tworzący pas wokół talii), mięsień wielodzielny (głęboki mięsień przykręgosłupowy), mięsień skośny wewnętrzny brzucha (ulokowany na mięśniu poprzecznym), mięśnie dna miednicy oraz przepona. Sprawdź, dlaczego warto wybrać się na zajęcia Zdrowy kręgosłup Głogów w naszym klubie!

Trening obwodowy na siłowni – jak wygląda w Fitness&Squash Complex?

Zajęcia Zdrowy kręgosłup prowadzone są przez doświadczonego trenera w niewielkich grupach, liczących od kilku do kilkunastu osób. Aktywność poprzedza odpowiednia rozgrzewka, która przygotowuje organizm do aktywności. Następnie instruktor dokładnie prezentuje wszystkie ćwiczenia i instruuje uczestników, jak je wykonać. Podczas zajęć kładzie się duży nacisk na jakość, dlatego każdą sekwencję ruchów należy wykonać dokładnie, spokojnie i w odpowiednim napięciu mięśni. Ważny jest także oddech, który powinien wykorzystywać przeponę.

Skrupulatne i rzetelne wykonywanie ćwiczeń ma duże znaczenie dla procesu wzmacniania mięśni. Zwieńczeniem zajęć Zdrowy kręgosłup jest rozciąganie. Elastyczność odgrywa bowiem bardzo istotną rolę w kwestii mobilności, stabilizacji i utrzymania prawidłowej postawy ciała.

Dla kogo zajęcia Zdrowy kręgosłup?

Zdrowy kręgosłup to ćwiczenia prozdrowotne, dedykowane każdej grupie wiekowej. Szczególnie polecane są osobom, które mają siedzący tryb pracy i po całym dniu przy biurku odczuwają napięcie i boleści kręgosłupa. Program zajęć odpowiedni jest także dla osób, które pracują fizycznie i są narażone na urazy w związku z przenoszeniem ciężarów bądź utrzymywaniem nienaturalnej pozycji ciała.

Zachęcamy do uczestnictwa w ćwiczeniach także wszystkie osoby, które już teraz borykają się z różnego rodzaju dysfunkcjami – np. garbią się, odczuwają ból lędźwi itd. Mięśnie okalające kręgosłup i odpowiadające za postawę ciała wzmocnią się, przez co w dużej mierze uda się odciążyć plecy.  

Zdrowy kręgosłup to również doskonała aktywność dla seniorów – poziom dostosowany jest do predyspozycji każdej osoby, bez względu na wiek, a ponadto doskonale pomaga poprawić ruchomość kręgosłupa i zwiększyć mobilność.

Zapraszamy do zapisów – gwarantujemy, że polubisz te zajęcia! Już po kilku sesjach odczujesz poprawę – zwiększy się Twoja mobilność, będziesz świadomie kontrolować postawę ciała, a występujące dolegliwości bólowe zostaną zredukowane bądź z czasem zupełnie odejdą w niepamięć!

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek -  07:00 - 22:00
Sobota - 09:00 - 18:00
Niedziela - Nieczynne

Adres:

Fitness & Squash Complex 
Ul. Rzemieślnicza 12
67-200 Głogów

Kontakt:

Recepcja klubu - 883079079

fscomplexrecepcja@gmail.com

© 2020 Fitness & Squash Complex Głogów