TRX + EXPRESS BRZUCH GŁOGÓW

Trening TRX to ćwiczenia z masą własnego ciała, do których wykorzystuje się specjalne pasy regulowane z uchwytami. Program ten został opracowany przez amerykańskiego komandosa, z myślą o tym, aby był on odpowiedni dla żołnierzy stacjonujących w bazach wojskowych na całym świecie. Mimo, że do ćwiczeń wykorzystuje się wyłącznie podwieszone taśmy – można w ten sposób pracować nad każdą partią ciała, doskonale wzmacniając mięśnie, poprawiając kondycję i zwiększając wydolność organizmu. Z tym akcesorium możesz wykonywać popularne ćwiczenia – np. pompki, przysiady, deskę czy podciąganie.

 

Express brzuch to z kolei zajęcia wzmacniające mięśnie brzucha. Pomagają wysmuklić sylwetkę, poprawić postawę ciała oraz stabilizację. Doskonale wpływają na talię, modelują sylwetkę i spalają tkankę tłuszczową. 

Połączenie TRX + Express brzuch korzystnie pływa na kondycję fizyczną i zdrowie kursantów. Utrata zbędnych kilogramów, przyspieszony metabolizm, zwiększona siła fizyczna oraz lepsza wydolność organizmu to największe atuty tych zajęć. Ponadto tego typu ćwiczenia korzystnie wpływają na stabilizacyję oraz równowagę, poprawiają koordynację ruchową i zwiększają sprawność.

Jak wyglądają zajęcia TRX + Express brzuch w Fitness&Squash Complex?

Zajęcia TRX + Express brzuch w naszym klubie prowadzone są przez doświadczonego trenera, który przykłada dużą wagę do techniki wykonywanych ćwiczeń. Podczas każdych zajęć ćwiczone są różne partie mięśniowe – np. klatka piersiowa, ręce, grzbiet, nogi i pośladki. Nie zapominamy oczywiście o brzuchu – odpowiednie serie ćwiczeń doskonale wzmacniają mięśnie brzucha, które nie tylko wpływają na wygląd sylwetki, ale przede wszystkim odpowiadają za stabilizację, prawidłową postawę oraz pozwalają uniknąć kontuzji i przeciążeń. 

Program ułożony jest w rytm muzyki, tak aby czas płynął szybciej, a trening był jednocześnie świetną zabawą. Na zajęcia polecamy przyjść kilka minut wcześniej, aby zawiesić taśmy TRX i przygotować inny sprzęt, o który poprosi instruktor. Kiedy wszyscy będą gotowi, rozpoczyna się rozgrzewka, przygotowująca organizm do wysiłku. Część pierwsza zajęć to liczne ćwiczenia z wykorzystaniem taśm – m.in. przysiady, wysoki, podciągania. Część druga koncentruje się natomiast na brzuchu – wówczas wykonuje się różne wersje planków, czyli popularnej deski oraz skuteczne brzuszki w wielu wariantach. Zwieńczeniem treningu TRX + Express brzuch jest rozciągnie w rytm relaksującej i odprężającej muzyki.

Dla kogo polecane są zajęcia TRX + Express brzuch?

TRX + Express brzuch to zajęcia dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Dostosowane są zarówno do osób początkujących, jak i zaawansowanych. W trakcie ćwiczeń wykorzystuje się ciężar własnego ciała, a tempo dostosowuje do swoich możliwości. Intensywność i obciążenia każdy reguluje sobie samodzielnie, poprzez ustawienie ciała względem taśm TRX, co sprawia, że nawet osoba rozpoczynająca swoją przygodę z aktywnością ruchową doskonale się odnajdzie na tego typu zajęciach.

 

Istotna jest prawidłowa technika, dlatego trener prezentuje, jak wykonać poszczególne sekwencje ruchów, a następnie kontroluje poprawność i ewentualnie koryguje błędy, co pozwala uniknąć kontuzji i osiągnąć pożądane rezultaty. Intensywność tych zajęć oraz to, ile spalisz kalorii, zależą od tego, ile z siebie dasz – najczęściej jest to od 300 do 500 kcal w ciągu niespełna godziny.

 

Przyjdź i pracuj nad swoją sylwetką pod okiem trenera – TRX + Express brzuch Gogów to doskonały sposób na smukłe, jędrne i silne ciało! Do zobaczenia!