TRENING OBWODOWY GŁOGÓW

Rozwój wytrzymałości mięśniowej, poprawa kondycji i pozbycie się tkanki tłuszczowej – to największe zalety uczestnictwa w treningu obwodowym. Ten rodzaj aktywności stosowany jest na początku cyklu przygotowawczego wielu sportowców, ponieważ doskonale adaptuje organizm do budowy siły mięśniowej. Może również stanowić uzupełnienie treningów siłowych i cardio jako dodatkowy bodziec stymulujący organizm w dążeniu do osiągnięcia celu.

Efekty uczestnictwa w zajęciach to między innymi:

  • przyspieszony metabolizm i spalanie zasobów energii jeszcze po zakończeniu treningu;

  • zwiększenie wydolności organizmu;

  • budowanie beztłuszczowej tkanki mięśniowej;

  • obniżenie poziomów złego cholesterolu i trójglicerydów;

  • zadowolenie z siebie i ogromna satysfakcja po zakończonym treningu obwodowym!

Trening obwodowy na siłowni – jak wygląda w Fitness&Squash Complex?

Trening obwodowy dostosowywany jest do możliwości uczestników i oczekiwań uczestników. Zanim rozpocznie się właściwa część zajęć, trener prowadzi rozgrzewkę, która ma przygotować organizm do intensywnego wysiłku. Następnie przedstawia ćwiczenia, dobiera obciążenia do poszczególnych osób i upewnia się, czy każdy zna prawidłową technikę. Jeśli nie, prezentuje jeszcze raz, jak właściwie wykonać dane ćwiczenie.

 

Sam trening obwodowy na siłowni polega na wykonywaniu określonych ćwiczeń w ustalonych przedziałach czasowych (najczęściej 40 sekund ćwiczeń, 10 sekund przerwy) na różnych stacjach, angażujących wiele partii mięśniowych. W trakcie ćwiczeń wykorzystuje się ciężar własnego ciała, dodatkowe obciążenia oraz różnego rodzaju akcesoria – np. maty, piłki lekarskie, taśmy TRX itd. Pomiędzy stacjami nie ma przerw – jedynie kilka sekund na przejście z jednej do drugiej. Chwila na oddech następuje po wykonaniu jednego lub dwóch obwodów. Po zakończeniu treningu obwodowego jest czas na rozciągnięcie i rozluźnienie mięśni.

Dla kogo trening obwodowy?

Trening obwodowy to ćwiczenia o dużej intensywności, które mają za zadanie poprawić kondycję, zwiększyć wydolność organizmu, spalić tkankę tłuszczową i zbudować masę mięśniową. Każdy uczestnik może jednak wykonywać powtórzenia ćwiczeń w swoim tempie i z obciążeniem dostosowanym do swoich możliwości, dlatego jest on odpowiedni zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych w treningach. W trakcie jednego treningu obwodowego na siłowni pod okiem naszego trenera, możesz spalić do 300 do nawet 700 kalorii! 

Zapisz się na zajęcia trening obwodowy Głogów w Fitness&Squash Complex i sprawdź – być może pokochasz taką aktywność!