TRENING MEDYCZNY GŁOGÓW

Siedzący tryb pracy, niewielka aktywność, ograniczenia wynikające z różnego rodzaju chorób – to tylko niektóre ze wskazań do uczestnictwa w treningu medycznym! Zajęcia sprzyjają powrotowi do optymalnej formy po kontuzji i urazie, ale są także doskonałym sposobem na zwiększenie poziomu aktywności w życiu codziennym. 

Trening medyczny Głogów niesie szereg korzyści dla uczestników. Wśród najważniejszych możemy wskazać:

  • wzrost wydolności organizmu;

  • wzmocnienie mięśni całego ciała;

  • zaangażowanie do pracy mięśni głębokich (mięsień wielodzielny i mięśnie głębokie dna miednicy);

  • poprawę stabilizacji i koordynacji ruchowej;

  • odciążenie kręgosłupa;

  • poprawę postawy ciała;

  • naukę prawidłowych wzorców ruchowych;

  • redukcję ograniczeń wynikających z przebytych urazów, kontuzji;

  • wzrost gibkości i polepszenie zakresu ruchów;

  • wysmuklenie, ujędrnienie sylwetki, a przede wszystkim lepsze samopoczucie!

Trening medyczny na siłowni – jak wygląda w Fitness&Squash Complex Głogów?

Trening medyczny Głogów to zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora z doświadczeniem, który specjalizuje się w treningach prozdrowotnych, medycznych i rehabilitacyjnych. Trening ma być sposobem na poprawę zdrowia i samopoczucia, ale też okazją do poznania prawidłowych wzorców ruchowych, technik oddechowych i wdrożenia właściwych nawyków. 

Na początku trener kładzie nacisk na kompleksową rozgrzewkę, która przygotuje ciało do wysiłku. Dzięki temu możliwe jest optymalne rozciągnięcie mięśni, co sprzyja uniknięciu kontuzji i ewentualnych boleści. W trakcie treningu medycznego instruktor prezentuje wszechstronne ćwiczenia, których celem jest poprawa propriocepcji oraz koordynacji wewnątrzmięśniowej. Nie są to zaawansowane, spalające ani obciążające kombinacje ruchowe, lecz bardziej ćwiczenia czerpiące wiele z rehabilitacji, pilatesu i treningu funkcjonalnego. Zwieńczeniem zajęć jest stretching, który doskonale wycisza organizm, odpręża i poprawia nastrój.

Komu polecany jest trening medyczny Głogów?

Zajęcia dedykowane są wszystkim tym, którzy chcą bezpiecznie powrócić do pełnej formy sportowej po urazie, chorobie lub dopiero rozpoczynają swoją przygodę z aktywnością. Zapraszamy do uczestnictwa każdego – kobiety i mężczyzn w każdym wieku. Gwarantujemy, że instruktor dopasowuje przebieg treningu medycznego do predyspozycji uczestników, a jednocześnie podpowiada, w jaki sposób wykonywać niektóre ćwiczenia, aby te były bezpieczne (np. po urazie). 

Trening medyczny Głogów skierowany jest także do osób, które już zakończyły proces rehabilitacji po urazie bądź chorobie, a lekarz nie widzi przeciwwskazań do wdrażania dalszej aktywności. Taka forma treningu sprzyja zwiększeniu motorycznej kontroli ciała – dominują ćwiczenia angażujące całe łańcuchy mięśniowe, a nie wyizolowane grupy mięśni. Regularne uczestnictwo w zajęciach pomoże odtworzyć naturalną równowagę pomiędzy napięciem mięśni głębokich i powierzchownych, wdrożyć prawidłowe nawyki i usprawnić pracę całego organizmu. Czekamy na Ciebie! Sprawdź grafik i zapisz się na najbliższy trening medyczny w FS Complex Głogów!