STRETCHING I MOBILNOŚĆ GŁOGÓW

Stretching to zajęcia opierające się na zestawie ćwiczeń fizycznych, które mają na celu rozciągnięcie i uelastycznienie mięśni oraz stawów. Połączenie ich z mobilnością sprzyja ponadto zwiększeniu ruchomości i wzmocnieniu ścięgien, wiązadeł, stawów. Dostarczane bodźce w czasie ćwiczeń sprawiają, że te zaczynają pracować w optymalnym zakresie ruchu – łatwiej przychodzi nam nie tylko codzienne funkcjonowanie czy wykonywanie swoich obowiązków, ale również ćwiczenie. Zajęcia Stretching i mobilność sprzyjają poprawie koordynacji ruchowej, większej elastyczności i sprawności. Dzięki temu możesz swobodniej utrzymać sztangę z obciążeniem nad głową czy wskakiwać na skrzynię.

Najważniejsze zalety uczestnictwa w tych zajęciach to:

  • zwiększony zakres ruchów;

  • rozruszanie ciała;

  • poprawa mobilności;

  • rozciągnięcie mięśni po intensywnym wysiłku;

  • redukcja dolegliwości bólowych stawów, mięśni i kręgosłupa;

  • mniejsze napięcie nerwowe, relaksacja;

  • możliwe uniknięcie kontuzji oraz DOMS (zespół opóźnionego bólu mięśniowego) po treningu.

Jak wyglądają zajęcia Stretching i mobilność w Fitness&Squash Complex?

Zajęcia Stretching i mobilność prowadzone są przez doświadczonego instruktora, który dopasowuje program ćwiczeń do możliwości uczestników. Niektóre sekwencje ruchów prezentowane są w kilku wersjach zaawansowania – tak, aby każdy czuł się usatysfakcjonowany – zarówno osoba początkująca, jak i rozciągająca się regularnie.

W trakcie zajęć leci przyjemna, wyciszająca i relaksująca muzyka, a ćwiczenia wykonywane są w różnych pozycjach, aby oddziaływały kompleksowo na wszystkie części ciała. Trener kolejno prezentuje aktywności uelastyczniające i zwiększające mobilność, a następnie sprawdza technikę ich wykonywania. Kluczem do sukcesu jest dokładność – dzięki temu nie zrobisz sobie krzywdy, a wręcz przeciwnie – możesz odczuć mnóstwo pozytywnych skutków (np. rozluźnienie mięśni, odprężenie, redukcję bólu w poszczególnych partiach ciała itp.).

Dla kogo polecany jest Stretching i mobilność?

Zajęcia Stretching i mobilność to doskonała aktywność dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Nie są to zajęcia wysiłkowe, jednak przynoszą mnóstwo korzystnych dla zdrowia efektów. Świetnie więc sprawdzą się dla osób pracujących przy biurku, pracujących fizycznie, seniorów, osób aktywnych oraz tych, które wracają do sportu po dłuższej przerwie. Zachęcamy do uczestnictwa w nich także po mocnym treningu – zarówno na siłowni, jak i zajęciach fitness. Dzięki temu świetnie się rozciągniesz i zredukujesz ryzyko wystąpienia napięcia mięśniowego czy DOMS. Już dziś zapisz się na najbliższe ćwiczenia