PUMP GŁOGÓW

Trening PUMP to zajęcia grupowe ze sztangami oraz innymi obciążeniami i akcesoriami. Odbywa się on przy muzyce, która nadaje tempo poszczególnym ćwiczeniom. Nie ma tutaj skomplikowanej choreografii, a całe zajęcia opierają się na kolejnym wzmacnianiu poszczególnych partii ciała – nóg, pośladków, ramion, barków, brzucha, klatki piersiowej i grzbietu. Zwykle każdą partię ćwiczy się przez długość jednego utworu, czyli od 3 do 5 minut z różą intensywnością, dopasowując tempo ćwiczeń do rytmu muzyki.

PUMPY to zajęcia wzmacniające włókna mięśniowe, które ponadto sprzyjają utracie tkanki tłuszczowej, poprawiają wydolność organizmu oraz koordynację ruchową. To doskonałe urozmaicenie standardowych treningów siłowych, które dobroczynnie wpływa na ciało – wzmacnia je, wysmukla, ujędrnia, a także przynosi korzyści dla zdrowia – m.in. usprawnia pracę układu krwionośnego czy poprawia kondycję.

Jak wyglądają zajęcia PUMP w Fitness&Squash Głogów?

Trening PUMP prowadzony jest przez certyfikowanego instruktora. Na zajęcia polecamy przyjść z kilkuminutowym wyprzedzeniem, aby przygotować niezbędny sprzęt zgodnie z zaleceniami trenera (np. maty, stepy, sztangi, wolne ciężary, gumy) oraz zająć komfortowe miejsce. Jeśli nie wiesz, jakie obciążenia będą dla Ciebie odpowiednie – zapytaj instruktora, który doradzi i dobierze je zgodnie z Twoimi predyspozycjami. Pamiętaj też, że obciążenie powinno się zmieniać zależnie od grupy mięśniowej (np. mniejsze na biceps, większe na pośladki), a także zwiększać z zajęć na zajęcia, co sprzyja uzyskaniu progresu w treningach.

 

Na początku treningu realizowana jest rozgrzewka w rytm muzyki, która przygotowuje wszystkie partie ciała do wysiłku. Następnie instruktor prezentuje po kolei ćwiczenia, które będą wykonywane w trakcie danej piosenki – np. siady ze sztangą, martwy ciąg czy rozpiętki i kontroluje poprawność ich wykonania. Pomiędzy utworami następuje chwila na rozciągnięcie ćwiczonej partii mięśniowej. Zwieńczeniem zajęć PUMP jest kilkuminutowy stretching.

Dla kogo polecane są zajęcia PUMP?

PUMPY to ćwiczenia dedykowane kobietom i mężczyznom w każdym wieku. Wszystko dlatego, że każdy uczestnik może dobrać obciążenia do swoich możliwości, a poszczególne sekwencje ruchów wykonywać we własnym tempie. To od Ciebie zależy, jak intensywne będą te zajęcia, ile kalorii spalisz i jakie efekty osiągniesz. Polecamy na każdym kolejnym treningu podnosić swoją poprzeczkę i zwiększać obciążenie, by odnotować optymalne efekty – zwiększyć siłę mięśni, wydolność organizmu i spalić tkankę tłuszczową. 

Zawsze jednak pamiętaj, że na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo – wykonuj wszystkie powtórzenia zgodnie z zaprezentowaną techniką, a w razie wątpliwości możesz liczyć na pomoc trenera! Zachęcamy do zapisów – jesteśmy pewni, że przypadnie Ci do gustu ta forma aktywności, bez względu na Twój poziom zaawansowania!

 

Do zobaczenia na zajęciach PUMP Głogów w Fitness&Squash Complex!