MINI BAND BODY ATTACK GŁOGÓW

Mini band to rodzaj akcesorium fitness, który doskonale sprzyja treningom na siłowni, zajęciach fitness, w warunkach domowych i plenerowych. Niewielkie taśmy, choć wyglądają niepozornie, okazują się prawdziwym „killerem”, jeśli się ich odpowiednio użyje. Na zajęciach Mini band Body attack tak właśnie będzie! Taśmy mają różny stopień oporu, a ich naciągnięcie wpływa na intensywność, w jakiej chcemy ćwiczyć. Odpowiednio dobrany program ćwiczeń pozwala zaktywizować mięśnie środka, mięśnie synergistyczne oraz mięśnie stabilizujące w obszarze bioder i ramion. Gumy treningowe zwiększają efektywność ćwiczeń poprzez dodanie oporu, ale też sprzyjają utrzymaniu prawidłowej postawy i napięcia mięśni. 

Uczestnicząc w zajęciach:

  • ćwiczysz dolne i górne partie ciała, wzmacniając je;

  • aktywizujesz mięśnie środka i poprawiasz stabilizację;

  • redukujesz tkankę tłuszczową;

  • poprawiasz swoją kondycję;

  • rzeźbisz pośladki i ujędrniasz ciało;

  • wysmuklasz sylwetkę.

Jak wygląda trening Mini band Body attack w Fitness&Squash Complex?

Mini band to wszechstronne, wygodne i ekonomiczne narzędzie do przeprowadzenia efektywnego treningu. W naszym klubie zajęcia Mini band Body attack trwają 50 minut i są prowadzone przez wykwalifikowanego trenera z doświadczeniem. W ich trakcie wykorzystuje się taśmy i wykonuje ćwiczenia w rytm muzyki do ustalonego programu. Te mają ogólnorozwojowy wpływ na organizm, dlatego poprzedza je odpowiednia rozgrzewka, przygotowująca ciało do wysiłku.

 

Podczas zajęć wzmacniane są różne partie mięśniowe, dlatego program opiera się na konfiguracjach ćwiczeń, wykorzystując taśmy – np. siady z mini bands ponad kolanami, wspinaczka z dodatkowym oporem,  odwodzenie ugiętej nogi w podporze czy lift w tył z taśmą ponad kostkami. Zwieńczeniem treningu jest stretching, który wycisza organizm i rozluźnia mięśnie po wysiłku.

Dla kogo polecany jest trening Mini band Body attack?

Mini band Body attack Głogów to zajęcia odpowiednie dla osób w każdym wieku i w różnym stopniu zaawansowania w treningach. Liczne powtórzenia sprzyjają wzmacnianiu siły mięśni, poprawiają stabilizację i koordynację ruchową. Co więcej, intensywne tempo, nadawane przez rytm muzyki, sprzyja utracie tkanki tłuszczowej. Jeśli więc chcesz zrzucić nadprogramowe kilogramy, ujędrnić ciało, wysmuklić sylwetkę i wzmocnić ciało – trening ten jest właśnie dla Ciebie!

 

Pamiętaj, że regularne uczestnictwo w zajęciach Mini band Body attack zaowocuje szeregiem korzyści! Już dziś zachęcamy do zapisania się na najbliższe zajęcia!