BODY BAR GŁOGÓW

Jeśli szukasz doskonałego sposobu na wzmocnienie swoich mięśni – Body Bar to zajęcia odpowiednie dla Ciebie! Są to ćwiczenia siłowe w wersji fitness, uznawane za nieco łatwiejszą wersję tradycyjnego treningu siłowego. Wykonuje się je w rytm dynamicznej muzyki, która nadaje tempo i sprawia, że uczestnicy z energią wykonują każdą serię. Trening polega na powtarzaniu prezentowanej przez instruktora choreografii, uwzględniającej popularne ćwiczenia np. przysiady ze sztangą, wyciskanie sztangi, wiosłowanie itp. 

Cały program ułożony jest tak, aby wzmacniane były wszystkie partie ciała. Celem Body Bar jest zatem wzmocnienie mięśni i wymodelowanie ciała. Efektem ubocznym natomiast skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej – w trakcie zajęć można pozbyć się od 350 do 600 kalorii, w zależności od choreografii, wykorzystanego obciążenia oraz indywidualnych parametrów.

Jak wyglądają zajęcia Body Bar w Fitness&Squash Complex?

Body Bar to zajęcia prowadzone przez doświadczonego trenera, których poziom dostosowany jest do potrzeb uczestników. Warto przyjść na zajęcia kilka minut wcześniej, aby przygotować niezbędny sprzęt, o który poprosi instruktor. Najczęściej są to maty, sztangi, obciążenia, taśmy oraz stepy. Kluczem jest, aby każdy uczestnik miał dopasowane obciążenie do swoich predyspozycji – tak, aby z każdymi kolejnymi zajęciami móc je nieco zwiększać i osiągać progres w ćwiczeniach. Jeśli masz wątpliwości, jaki rodzaj ciężarów wybrać – trener służy radą. 

Zajęcia poprzedza odpowiednia rozgrzewka, która przygotowuje mięśnie do wysiłku. Następnie w rytm muzyki ćwiczone są poszczególne partie ciała. W zależności od ustalonej choreografii mogą to być przysiady ze sztangą, wykroki, rozpiętki, martwy ciąg, planki, brzuszki, wznosy bioder itd. Po zakończeniu części właściwej zajęć Body Bar, przychodzi czas rozciągania. Stretching po treningu siłowym ma ogromne znaczenie dla naszego organizmu – usprawnia regenerację mięśni, odprężą i niweluje napięcie nerwowe.

Dla kogo są polecane zajęcia Body Bar?

Zajęcia Body Bar dostosowane są do możliwości wszystkich osób. Wszystko dlatego, że każdy może indywidualnie dobrać obciążenie do swoich predyspozycji ora celu treningowego. Na zajęcia zapraszamy zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Program zajęć spełni oczekiwania zarówno osób mających doświadczenie w treningu siłowym, jak i tych, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą aktywnością. Trener każdorazowo kontroluje technikę wykonywanych ćwiczeń, wskazuje błędy i je koryguje. Dzięki temu możesz nauczyć się, jak właściwie wykonywać podstawowe sekwencje ruchów – np. siady, pompki, wykroki itd. Zapisz się na zajęcia Body Bar Głogów już teraz! Zapraszamy!

Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek -  07:00 - 22:00
Sobota - 09:00 - 18:00
Niedziela - Nieczynne

Adres:

Fitness & Squash Complex 
Ul. Rzemieślnicza 12
67-200 Głogów

Kontakt:

Recepcja klubu - 883079079

fscomplexrecepcja@gmail.com

© 2020 Fitness & Squash Complex Głogów